Domů /
Alavis 5 90 tbl - 1
Alavis 5 90 tbl - 2
Alavis 5 90 tbl - 1/2Alavis 5 90 tbl - 2/2

Alavis 5 90 tbl

Kód: VET02157
Alavis 5 tbl 90
Dostupnost: Připraveno k odeslání
567 Kč , plus doprava
(567 Kč/ks)
 
Alavis 5 90 tbl

ALAVIS 5 vyživuje kloubní chrupavky, podporuje promazávací vlastnosti kloubní tekutiny, napomáhá při pohybových problémech u psů a koček.

ALAVIS 5 obsahuje všechny důležité látky, které se v kloubech, pojivových tkáních a chrupavce běžně vyskytují a umožňuje tak komplexní péči o pohybový aparát.gen

Účinné látky obsažené v přípravku ALAVIS 5: Glukosamin sulfát, Chondroitin sulfát, MSM, Kyselina hyaluronová, KolaII. typu Glukosamin sulfát – VYŽIVUJE Glukosamin hraje významnou roli v metabolismu chrupavky. Stimuluje buňky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykanů (základních stavebních složek chrupavky) a je hlavním substrátem pro jejich vznik. Glukosamin je aktivně přijímán chrupavkou. Podávání glukosaminu zpomaluje rozvoj už vzniklých degenerativních změn chrupavky. Chondroitin sulfát – VYŽIVUJE Chondroitin sulfát Je důležitou součástí kloubní chrupavky. Váže velké množství vody, čímž hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykanů a redukuje kolagenolytickou aktivitu. Podávání chondroitinu vede ke zpomalení destruktivních změn chrupavky, mírní bolesti kloubů, zlepšuje pohyblivost a mírní i průběh zánětu kloubu. MSM – PŮSOBÍ PROTIZÁNĚTLIVĚ Látka MSM látka obsahující organicky vázanou síru, která působí na zpevnění vazů a šlach, potlačení zánětu a bolesti a na regeneraci a relaxaci svalů. Dále vykazuje silné antioxidační a jiné pozitivní účinky a je jedinečným zdrojem sirných sloučenin, které v organizmu pozitivně působí, a to zejména v poškozené kloubní chrupavce. Kyselina hyaluronová – LUBRIKUJE Kyselina hyaluronová se nachází především v pojivových tkáních, kde tvoří hlavní součást kloubní synoviální tekutiny. Čím vyšší je koncentrace kyseliny, tím lepší jsou viskoelastické vlastnosti chrupavky a dochází k jejich lepší výživě. Její podávání normalizuje vlastnosti kloubní synoviální tekutiny, působí proti degeneraci chrupavky a obnovuje její původní vlastnosti. Kolagen II. typu – OBNOVUJE Kolagen II. typu je hlavní bílkovinou kloubní elastické chrupavky, kde zabezpečuje její pevnost, pružnost a odolnost. Kolagen obsažený v přípravku ALAVIS™ 5 je hydrolyzovaný, což znamená, že je enzymaticky štěpen na menší částice, které se v zažívacím traktu lépe vstřebávají a jsou tudíž mnohem lépe využitelné pro stavbu a obnovu poškozené chrupavky. Nedostatek kolagenu v kloubu a chrupavce vede k poruchám hybnosti a postupným degenerativním změnám. Kolagen zabezpečuje pevnost a pružnost pojivových tkání.

Složení: Obsah účinných látek v jedné tabletě: Glukosamin sulfát – 500 mg Chondroitin sulfát – 200 mg Methylsulfonyl­methan – 200 mg Kolagen II. Typu – 60 mg Kyselina hyaluronová – 18 mg Pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, sterean hořečnatý, uhličitan vápenatý, kyselina stearová, oxid křemičitý Podání a dávkování: ALAVIS 5 doporučujeme podávat: • psům a kočkám s kloubními obtížemi (zejména starší zvířata či při poúrazových stavech) • štěňatům velkých a obřích plemen během vývoje • sportovním a pracovním psům všech věkových kategorií jako jsou • služební psi • dostihoví psi • saňoví psi • psi trénující agility, pulling, dog trekking, fly-ball, tanec se psem atd. Hmotnost psa, kočky: _Iniciační dávka (prvních 14 dní užívání) denně _Udržovací dávka (pokračovací) denně 1 – 5 kg _1/2 – 1 tablety _1/4 – 1/2 tablety 5 – 10 kg _1 – 2 tablety _1/2 – 1 tableta 10 – 15 kg _2 – 3 tablety _1 – 1,5 tablety 15 – 25 kg _3 – 4 tablety _1,5 – 2 tablety 25 – 45 kg _4 – 5 tablet _2 – 2,5 tablety 45 a více kg _5 – 6 tablet _2,5 – 3 tablety Způsob použití: Tablety se podávají denně dle doporučeného dávkování přímo do tlamy nebo s kouskem potravy, event. rozdrcené do krmiva. Přípravek zvířata obvykle přijímají bez problémů. Délka užívání: Přípravek podávejte optimálně tři měsíce, potom udělejte 1 – 3 měsíce pauzu a přípravek opět nasaďte. Upozornění: Přípravek je možné podávat s krmivy obsahujícími chondroprotektivní látky. Pozitivní účinek se tak zvýší.

S tímto zbožím kupují
Opti Life Senior Medium/Maxi 2x12,5kg Opti Life Senior Medium /Maxi 2x12,5kg Kód: 431158-2x
Připraveno k odeslání
Tato receptura je určená pro starší psy středních a velkých plemen. Základem krmiva je kuřecí maso a rýže…
2.200 Kč
Detail
Opti Life Senior Medium&Maxi 12,5kg Opti Life Senior Medium&Maxi 12,5kg Kód: 431158
Připraveno k odeslání
Tato receptura je určená pro starší psy středních a velkých plemen. Základem krmiva je kuřecí maso a rýže…
1.160 Kč
Detail
Opti Life Adult Light  Mini 7,5kg Opti Life Adult Light Mini 7,5kg Kód: 431138
Připraveno k odeslání
Tato bezlepková receptura je určená pro psy malých plemen, kteří mají tendenci k nadváze nebo jsou již…
770 Kč
Detail
Essential Motivation Delights 500g Essential Motivation Delights 500g Kód: 30001
Připraveno k odeslání
89 Kč
Detail
Taste of the Wild Southwest Canyon 13kg Taste of the Wild Southwest Canyon 13kg Kód: 2588
Připraveno k odeslání
Kompletní krmivo pro psy všech plemen a všech věkových kategorií. Základem krmiva je čerstvé hovězí maso.
1.290 Kč
Detail